Papier ozdobny, kredowy, offsetowy… Dowiedz się więcej na ich temat!

Papier ozdobny, kredowy, offsetowy… Dowiedz się więcej na ich temat!

Papier ozdobnyPapier ozdobny to jeden z rodzajów papierów wykorzystywanych podczas drukowania zaproszeń, wizytówek czy materiałów reklamowych. Wybór odpowiedniego papieru to kluczowa kwestia. Powinien pasować do charakteru projektu i jego przeznaczenia, a także pozwalać na optymalne zaprezentowanie treści lub grafiki. 

W naszym sklepie znajdziesz nie tylko pełen wybór druków akcydensowych, ale również szeroką gamę artykułów biurowych, w tym elegancki papier czerpany o atrakcyjnej strukturze. Sprawdź naszą ofertę i dowiedz się więcej o różnych rodzajach papieru.

Papier offsetowy do standardowych wydruków

Papier offsetowy to standardowe rozwiązanie, sprawdzające się dobrze przy wysokich nakładach. Jego największą zaletą jest bardzo korzystny stosunek jakości do ceny, dlatego to właśnie ten rodzaj papieru wykorzystuje się najczęściej przy drukach firmowych czy do druku niskonakładowych książek.

Papier offsetowy jest niepowlekany i lekko szorstki. Zazwyczaj dostępny jest w standardowych gramaturach od 80 do 120 g/m2. Warto jednak wiedzieć, że na rynku znajdziemy również mniej standardowe papiery offsetowe o większej gramaturze (nawet do 250 g/m2) oraz w różnych kolorach, nie tylko w białym odcieniu. Standardowe papiery offsetowe powstają z drzewnej masy celulozowej z dodatkiem ligniny, natomiast te wyższej jakości są impregnowane specjalnymi smołami, co pozwala zwiększyć gramaturę.

Warto wspomnieć o papierze satynowanym – jest on matowy, gładki i niepowlekany, wyróżnia się wyższą jakością i gramaturą. Stosuje się go jednak tylko do niskonakładowych druków cyfrowych.

Papier kredowy – idealny do wizytówek

Papier kredowy potocznie określany jest jako kreda. Jest to papier powlekany, bezdrzewny. Powleka się go  warstwą składającą się z kleju oraz pigmentu mineralnego, po czym wyrównuje za pomocą specjalnych walców. Cały ten proces pozwala na uzyskanie niższej wsiąkliwości farby oraz idealnej gładkości. Tak wyprodukowany papier jest nieprzeźroczysty i wyjątkowo biały, co wiąże się również z intensywnością nadrukowanych barw.

Wszystko to sprawia, że papier kredowy jest najchętniej wybieranym podkładem do tworzenia firmowych wizytówek, które zyskują elegancki i profesjonalny wygląd. W naszej drukarni internetowej Drukom wydrukujemy Twoje wizytówki na wybranym przez Ciebie papierze, w formie prostej lub składanej. Możesz też skorzystać z naszego studia projektowego, w którym na podstawie Twoich wytycznych i materiałów stworzymy od zera cały projekt firmowych wizytówek.

Papier kredowy dostępny jest w wielu różnych gramaturach, od 90 nawet do 350 g/m2. Do wyboru mamy papier kredowy matowy lub błyszczący. To pierwsze rozwiązanie sprawdzi się, jeśli chcemy uzyskać elegancki, klasyczny i sztywny materiał. Z kolei papier błyszczący podkreśli kolory nadruku – świetnie sprawdzi się w przypadku plakatów, folderów reklamowych, ulotek.

Papier ozdobny – do zaproszeń, dyplomów, podziękowań

Papier ozdobny ma niezwykle szerokie zastosowanie – korzystają z niego zarówno klienci indywidualni, jak i duże firmy. Doskonale sprawdzi się jako podkład do wydrukowania zaproszeń, różnego rodzaju dyplomów, podziękowań bądź bardziej ozdobnych wizytówek.

Kupując papier ozdobny, możemy wybierać spośród papierów białych lub kolorowych, a także tych z metalicznym lub perłowym połyskiem. Bardzo często mają atrakcyjną fakturę – kratkę, prążki, imitację skóry. Eleganckim i klasycznym rozwiązaniem jest papier czerpany, wyróżniający się charakterystyczną strukturą.

Wybierając papier ozdobny, trzeba dopasować go do charakteru przygotowywanego materiału. Należy też wziąć pod uwagę jego formę. Na przykład planując drukowanie zaproszeń składanych, warto wybrać mniej sztywny papier niż w przypadku zaproszeń prostych, aby uniknąć ich otwierania się w wyniku naprężeń. Trzeba też pamiętać, że nie każdy papier ozdobny można w pełni zadrukować. Jeśli chcesz zrealizować nietypowy projekt, zapraszamy do skontaktowania się z naszą drukarnią online w celu dokonania indywidualnej wyceny.

 

Papier ozdobny, kredowy czy offsetowy to rodzaje papieru wykorzystywane na co dzień w biurach czy przez osoby prywatne. Warto wiedzieć, czym różnią się między sobą, by wybrać papier dopasowany do specyfiki drukowanego materiału.