Podkłady na biurko i praktyczne podkładki – poznaj ich różne rodzaje

Podkłady na biurko i praktyczne podkładki – poznaj ich różne rodzaje

Podkłady na biurkoPodkłady na biurko to praktyczne artykuły biurowe, które sprawdzą się świetnie w każdej firmie – niezależnie od jej profilu. To wygodne połączenie kalendarza, organizera i notatnika okazuje się nieocenione, kiedy chcemy coś zapisać czy zaplanować. Zawsze mamy podkład pod ręką, dzięki czemu możemy mieć pewność, że nasze notatki nie zginą, a potrzebne dane będzie można szybko sprawdzić.

Podkłady na biurko mogą pełnić również funkcję reklamową – wystarczy nadrukować na nich logo przedsiębiorstwa czy wybraną grafikę. W naszej drukarni przygotujemy dla Ciebie profesjonalne podkłady na biurko z wybranym nadrukiem, w formacie A3 lub A2, z różną ilością kart oraz różnym rodzajem klejenia. 

Podkłady na biurko – do czego służą?

Podkłady na biurko to nazwa używana często zamiennie z nazwą podkładki na biurko. Warto jednak wiedzieć, że zazwyczaj te dwa produkty pełnią nieco odmienne funkcje.

Używając określenia podkłady na biurko, mamy najczęściej na myśli tzw. biuwary. Są to charakterystyczne artykuły biurowe, stanowiące połączenie kalendarza, organizera oraz notesu. Biuwary są niezwykle funkcjonalne – leżąc na biurku, usprawniają pracę – umożliwiają nie tylko szybkie zanotowanie ważnych informacji, ale też planowanie spotkań biznesowych czy ustalenie harmonogramu prac.

Podkłady na biurko mają zazwyczaj sztywny spód, powyżej którego znajdują się zadrukowane strony, drukowane na papierze offsetowym. Ich ilość może być różna, choć najczęściej wynosi około 30 lub około 50 kart. Różny może być też sposób zadruku – czasami na karcie znajduje się kalendarz umożliwiający zaplanowanie jednego tygodnia, innym razem – całego miesiąca. Każda karta w biuwarze jest jednak zwykle taka sama.

Chociaż podkłady biurkowe czasem utożsamia się z podkładkami, to częściej pod tą drugą nazwą kryją się produkty pełniące jednocześnie funkcję ochronną i służące do pracy z komputerem. Zadaniem podkładki jest ochrona biurka przed zarysowaniami oraz ułatwienie pracy na laptopie i stworzenie bardziej ergonomicznego stanowiska pracy. Podkładki wykonane są zwykle z antypoślizgowych materiałów, dzięki czemu komputer czy myszka nie ślizgają się. Jednocześnie podkładki mogą mieć – podobnie jak biuwary – miejsce na notatki, kalendarz czy organizer.

Podkłady na biurko i ich funkcja reklamowa

Podkłady na biurko, podobnie jak kołonotatnik czy zeszyt A4, służą przede wszystkim do sporządzania notatek i planowania różnych działań. Warto jednak pamiętać, że tak jak notesy firmowe, mogą również pełnić funkcję reklamową, wspierając budowanie rozpoznawalności firmy.

Dobrze zaprojektowane podkłady czy podkładki na biurko powinny być zgodne ze strategią wizualną firmy. Musi znaleźć się na nich logo bądź odpowiednia grafika i nazwa przedsiębiorstwa. Kolorystyka, czcionka, kształt czy cała koncepcja estetyczna powinny nawiązywać do przyjętej przez firmę całościowej strategii marketingowej – pozwoli to na stworzenie spójnego wizerunku. Takie podkłady na biurko mogą być wykorzystywane wewnętrznie w firmie, wzmacniając poczucie tożsamości wśród pracowników, ale też mogą stanowić świetny prezent dla kontrahentów czy potencjalnych odbiorców. Dzięki nim marka stanie się bardziej rozpoznawalna i lepiej zapamiętana.

Rodzaje podkładów na biurko

Podkłady na biurko wykonane są najczęściej z papieru offsetowego, a ich spód – z kartonu, który zapewnia niezbędną sztywność. Mogą być klejone na górze lub wzdłuż krawędzi bocznej, często posiadają specjalną listwę, dzięki której minimalizuje się ryzyko zagniatania poszczególnych stron.

W zależności od potrzeb możemy wybrać różne formaty biuwarów oraz – przy zamówieniu indywidualnym – niemal dowolną ilość stron. Od naszego projektu zależy, jaka ilość każdej strony zostanie przeznaczona na notatki, a jaką zajmie tzw. organizer. Możemy zdecydować się na podkłady mające na każdej stronie nadrukowany kalendarz na cały bieżący rok, bądź też na te pozwalające zaplanować szczegółowo każdy dzień lub miesiąc. Na rynku znajdziemy podkłady na biurko z wygodnymi wymiennymi wkładami.

Rodzaje podkładek na biurko

Podkładki pełnić mogą podobną funkcję jak podkłady, jednak zazwyczaj używa się ich do pracy przy komputerze. Ich spód wykonany jest najczęściej z antypoślizgowego materiału, dzięki czemu korzystanie z komputera staje się o wiele wygodniejsze. Często wykonuje się je np. z pianki PVC o wysokiej przyczepności, mikrogumy czy elastycznego litego tworzywa sztucznego o właściwościach antypoślizgowych. Wierzch wykonany jest zazwyczaj z folii, a czasem posiada papierowe elementy, umożliwiające sporządzanie notatek. Ciekawym rozwiązaniem jest np. podkład z kalkulatorem, który świetnie sprawdzi się przy pracy w księgowości.

Eleganckie i wyjątkowo prestiżowe są podkłady wykonane ze skóry naturalnej. Taki podkład, z wytłaczanym logo firmy, jest doskonałym pomysłem na prezent dla wspólników biznesowych czy zasłużonych pracowników.

Podkłady na biurko są nieocenione w każdej firmie – zarówno te używane do pracy z laptopem, jak i przypominające połączenie kalendarza biurowego i notesu. Warto wykorzystać również potencjał reklamowy tego rozwiązania, drukując podkłady z logo firmy, w charakterze odpowiadającym strategii wizualnej firmy.