Karteczki samoprzylepne, etykiety i cenówki, czyli papier samoprzylepny w biurze

Karteczki samoprzylepne, etykiety i cenówki, czyli papier samoprzylepny w biurze

Karteczki samoprzylepneKarteczki samoprzylepne, etykiety reklamowe czy naklejki z cenami to artykuły papierowe, z których korzystają przedsiębiorcy z niemal każdej branży. Dzięki zastosowaniu różnorodnych rozwiązań pełnić mogą wiele funkcji. Część artykułów samoprzylepnych służy do utrzymania porządku w dokumentach, inne pełnią funkcję marketingową, a jeszcze inne przypominają o ważnych kontaktach czy spotkaniach. 

W naszej drukarni znajdziesz praktyczne karteczki samoprzylepne, a także wydrukujesz atrakcyjne etykiety czy inne materiały reklamowe. W drukarni online zrealizować możesz również niestandardowe produkty – wystarczy skontaktować się z naszą obsługą. 

Karteczki samoprzylepne pomogą w utrzymaniu porządku

Karteczki samoprzylepne to produkt, którego nie może zabraknąć w żadnym biurze. Dzięki nim, w bardzo prosty sposób, możemy uporządkować nasze dokumenty. Służą do tego przede wszystkim tak zwane zakładki indeksujące, czyli niewielkie, zwykle prostokątne karteczki w jaskrawych kolorach. Posiadają wąski pasek kleju, pozwalający na przyklejanie ich na brzegach stron – wystając na zewnątrz, umożliwiają szybkie odnalezienie potrzebnych informacji.

Większość karteczek tego rodzaju wykonana jest z papieru i pozwala dodatkowo na dokonanie na nich zwięzłego opisu. Zazwyczaj ich kolor jest wyrazisty, by szybko przykuć uwagę – na rynku znajdziemy jednak także zakładki indeksujące w kolorze białym czy szarym. Część z nich jest w połowie transparentna, dzięki czemu np. nie zasłania treści znajdującej się na danym dokumencie czy w książce.

Zakładki indeksujące dostępne są w wielu rozmiarach i barwach, najczęściej są wielokrotnego użytku. Niektóre z nich zapakowane są w wygodne podajniki; dotyczy to zwłaszcza tych sprzedawanych w większej ilości.

Karteczki samoprzylepne przypomną o ważnym spotkaniu

Drugi popularny rodzaj karteczek samoprzylepnych to tzw. bloczki czy kostki. Składają się one najczęściej z kwadratowych karteczek z paskiem samoprzylepnym, sklejonych ze sobą i tworzących charakterystyczną bryłę. Nazwa kostka jest umowna, ponieważ nieraz bloczki takie mają różne fantazyjne kształty np. serca czy strzały. Zazwyczaj karteczki tego rodzaju są w odblaskowych, rzucających się w oczy kolorach. Możemy na nich zanotować daty ważnych spotkań, kontakty do kontrahentów, kluczowe dla projektu kwoty. Niewielkie wymiary sprawiają, że zawsze można mieć je pod ręką.

Specyficzną odmianą bloczków z karteczek samoprzylepnych są te składające się w sposób harmonijkowy, czasami dostępne w praktycznych plastikowych dyspozytorach, idealnych do ustawienia na biurku.

Etykiety samoprzylepne o wielu zastosowaniach

W każdym biurze przydadzą się również różnego rodzaju etykiety samoprzylepne. Takie nalepki pełnić mogą niezwykle różnorodne funkcje. Puste etykiety sprawdzą się podczas porządkowania dokumentów – za ich pomocą możemy opisywać teczki czy foldery i szybko znajdować potrzebne materiały. Okazują się też nieocenione podczas przygotowywania dużej ilości korespondencji; można na nich w wygodny sposób nadrukować konkretne adresy kontrahentów czy potencjalnych odbiorców marki. Takie nalepki dostępne są w wielu formatach, odcieniach czy fakturach.

Etykiety samoprzylepne są niezbędne we wszystkich zakładach produkcyjnych. Każdy produkt musi posiadać bowiem odpowiednią etykietę ze składem, instrukcją obsługi czy opisem prawidłowego przechowywania produktu.

Kolejne ważne zastosowanie etykiet samoprzylepnych to marketing. Atrakcyjne nalepki, w ciekawych kształtach i intensywnych barwach, mogą być przykuwającą wzrok, skuteczną formą reklamy oraz budowania wizerunku marki. Musimy jednak pamiętać, by były w pełni spójne z charakterem działalności oraz ogólną strategią wizualną naszej firmy. W razie potrzeby można poprosić o wsparcie profesjonalistów – w naszym studiu projektowym przygotujemy dla Ciebie grafikę dopasowaną do potrzeb!

Specyficzną formą etykiet samoprzylepnych są cenówki. Dzięki nim w szybki sposób można nalepić ceny na konkretne produkty. Do wyboru mamy najprostsze naklejki, na których ceny wypisuje się długopisem, a także specjalne cenówki przeznaczone do wykorzystania w maszynach automatycznie przylepiających ceny. Wiele z cenówek można stworzyć przy użyciu specjalnych programów komputerowych, generujących odpowiednie opisy i umożliwiających ich wydrukowanie na papierze samoprzylepnym.

Jak zbudowany jest papier samoprzylepny?

Papier samoprzylepnyKarteczki samoprzylepne bloczek to podstawa do wykonania najróżniejszych etykiet, nalepek czy bloczków post-in. Składa się ze stanowiącego podłoże papieru silikonowego, kluczowej warstwy kleju oraz wierzchniej warstwy ochronnej, która zrobiona jest najczęściej z folii lub papieru – dzięki jej usunięciu możemy nalepić papier na dowolną powierzchnię. W przypadku karteczek samoprzylepnych klejem pokryty jest jedynie wąski pasek papieru, nie posiada on też często warstwy ochronnej, ponieważ tego typu produkty na ogół sprzedawane są w bloczkach.

Dzięki zastosowaniu specjalnej technologii wiele rodzajów papieru samoprzylepnego umożliwia wielokrotne użycie konkretnego elementu. Papier samoprzylepny możemy kupić w rolkach, arkuszach czy w formie wspomnianych już bloczków.

Różne rodzaje papieru samoprzylepnego

Wybierając rodzaj papieru samoprzylepnego, warto zwrócić uwagę na zastosowany klej. Wybór powinien być uzależniony od planowanego zastosowania. W większości przypadków wystarczy klej zwykły, niezbyt mocny i umożliwiający łatwe oderwanie elementu. Przy etykietach nalepianych na chropowate powierzchnie wymagany będzie specjalny i bardziej trwały klej. Musimy jednak zdawać sobie sprawę, że taka nalepka nie będzie łatwa do zdjęcia.

Papier może być matowy lub błyszczący czy półbłyszczący. W niektórych gałęziach przemysłu wykorzystuje się również papier termiczny. Czasem niezbędne okazuje się zastosowanie etykiet samoprzylepnych wykonanych z folii np. winylu, poliestru czy polietylenu. Umożliwiają one m.in. oklejanie opakowań o niestandardowych kształtach czy tych wymagających szczególnej odporności na ścieranie bądź inne uszkodzenia.

Karteczki samoprzylepne, etykiety i inne formy papieru samoprzylepnego to artykuły niezwykle przydatne podczas pracy biurowej, ale także w każdym zakładzie produkcyjnym. Ich szerokie zastosowanie powoduje, że znajdziemy je w każdym dobrze wyposażonym sklepie z artykułami do biura. Warto też wykorzystać ich potencjał reklamowy i przygotować atrakcyjne nalepki spójne z wizualną strategią firmy.