Wywieszki sklepowe i magazynowe – dowiedz się więcej na ich temat!

Wywieszki sklepowe i magazynowe – dowiedz się więcej na ich temat!

WywieszkiWywieszki to potoczna nazwa używana w stosunku to szerokiej grupy produktów. Łączy je przede wszystkim fakt, że wszystkie z nich pełnią funkcję informacyjną, a niektóre również reklamową. Wśród wywieszek znajdziemy zarówno cenówki sklepowe, jak też różnego rodzaju tabliczki informacyjne czy nawet druki akcydensowe.

W naszym sklepie przygotowaliśmy dla Ciebie funkcjonalne etykiety cenowe oraz wywieszki magazynowe. Dzięki usługom drukarni online możesz natomiast stworzyć różnego rodzaju wywieszki własnego projektu. Dowiedz się więcej na temat tych niezwykle praktycznych produktów!

Wywieszki z ceną, czyli tzw. cenówki

Wywieszki, na który podana jest informacja o cenie, to tak zwane cenówki, cenki czy etykiety cenowe. Określenie to dotyczy całej gamy artykułów wykorzystywanych na co dzień w wielu różnych branżach. Ich podstawową funkcją jest informowanie klientów o cenie produktów. Bardzo zróżnicowana jest natomiast forma wykonania cenówek.

Te niewielkich rozmiarów etykiety przyczepia się często bezpośrednio na produkcie bądź jego opakowaniu – mogą być przyklejone lub przytwierdzone w inny sposób. Alternatywnym rozwiązaniem jest zamieszczanie ceny nie bezpośrednio na produkcie, a w jego pobliżu. Korzysta się wtedy ze specjalnych szpilek cenowych lub listew cenowych. Pozwala to na łatwą zmianę ceny czy dopisanie np. informacji o promocji.

Z czego wykonane są cenówki?

WywieszkaEtykiety cenowe bardzo często wykonane są z papieru. Te umieszczane na listwach cenowych czy szpilkach zwykle są drukowane lub wypisywane są na kartonie, który zapewnia wystarczającą sztywność. Nieraz stosuje się laminowanie, czyli pokrycie folią, stanowiącą cenną warstwę ochronną. W przypadku produktów typu premium można użyć etykiet o nietypowych kształtach, wykonanych np. z papieru czerpanego czy o ozdobnej strukturze.

Nie wszystkie cenówki wykonuje się ze sztywnego kartonu. Niezwykle często drukowane są na cieńszym papierze samoprzylepnym, co umożliwia ich szybkie przyklejanie bezpośrednio na produkty bądź ich opakowania. Takie samoprzylepne etykiety cenowe sprzedawane są np. w rolce albo w arkuszach. Niektóre z nich wypełnia się ręcznie, inne można w prosty sposób wydrukować.

Wywieszki pełniące funkcję reklamową

Warto pamiętać, że zarówno niektóre cenówki, jak i inne rodzaje wywieszek, bardzo często pełnią również funkcję reklamową. Nietypowy kształt czy jaskrawe kolory przyciągają wzrok klientów i zachęcają do zakupu czy skorzystania z promocji.

Każdy przedsiębiorca może też wykorzystać różnego rodzaju wywieszki w ramach swojej kampanii promocyjnej bądź informującej o działalności swojej firmy. Nieważne, czy przyjmą formę naklejek, zawieszek na drzwi czy inną – z pewnością stanowić będą atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych ulotek.

Projektując wywieszki do akcji reklamowej pamiętajmy, że powinny być one w pełni zgodne ze strategią wizualną firmy oraz spójne z jej pozostałymi elementami. Jedynie w ten sposób możemy skutecznie budować tożsamość marki, przez co przedsiębiorstwo będzie łatwiej identyfikowane i zapamiętywane na dłużej.

Tabliczki informacyjne: kolejna forma wywieszek

Każdy z nas zna zapewne doskonale różne przykłady tabliczek sklepowych, wywieszanych na drzwiach bądź na regałach z produktami. Pozwalają one w prosty i przystępny sposób zapoznać klienta z zasadami panującymi w danym sklepie i zachować porządek. „Pies zostaje przed sklepem”, „Do kas obowiązuje jedna kolejka”, „Alkohol tylko dla pełnoletnich” – to kilka popularnych przykładów, jednak treść tabliczek może być niezwykle różnorodna.

Takie tabliczki informacyjne często wykonuje się z tworzywa sztucznego np. PVC, mogą być to jednak również kartonowe tabliczki laminowane. Najważniejsze, by były w pełni czytelne, widoczne z daleka nawet dla osób mających słabszy wzrok, a także by były odporne na niekorzystne warunki oraz uszkodzenia mechaniczne.

Wywieszka magazynowa: co to jest i do czego służy?

Chociaż określenie „wywieszki” najczęściej kojarzy nam się z różnego rodzaju etykietami cenowymi, bądź też tabliczkami informacyjnymi wywieszanymi na drzwiach sklepów, warto wiedzieć, że może mieć również inne znaczenie.

W naszym sklepie, a także w wielu innych sklepach z drukami akcydensowymi, znaleźć można produkt o nazwie „wywieszka magazynowa„. Jest to wydawnictwo akcydensowe, które w znaczący sposób ułatwia przejrzyste prowadzenie magazynu – pozwala utrzymać porządek i zachować pełną kontrolę nad magazynowanym towarem. Sprawia to także, że praca staje się znacznie sprawniejsza.

Wywieszki magazynowe drukowane są na kartonie offsetowym, w formacie A6. Możemy kupować pojedyncze wywieszki bądź komplet np. 50 druków. Sprawdzą się one głównie w obrocie magazynowym, ale także w obrocie towarowym i materiałowym. Znajdują się na nich takie informacje jak np. nazwa artykułu i miejsce jego składowania, czy też dane dotyczące przychodu i rozchodu.

Wywieszki to określenie używane w odniesieniu do wielu różnych artykułów, mogących mieć zastosowanie w różnych branżach. Na co dzień w małych i dużych sklepach niezbędne okazują się wywieszki z cenami, nazywane cenówkami czy cenkami. Inne wywieszki sprawdzają się podczas akcji promocyjnych, a jeszcze inne pomogą poinformować klientów o ważnych zasadach panujących w sklepie. W przypadku prowadzenia magazynu warto sięgnąć po praktyczne wywieszki magazynowe, które pomogą w utrzymaniu odpowiedniego porządku.