Papier kredowy i inne papiery ozdobne – poznaj ich zastosowanie

Papier kredowy i inne papiery ozdobne – poznaj ich zastosowanie

Papier kredowyPapier kredowy cieszy się dużą popularnością zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i dużych firm. Sprawdza się świetnie podczas wydruku ekskluzywnych zaproszeń ślubnych, autorskich papeterii, czy też eleganckich firmowych wizytówek. Jego wyjątkowe cechy sprawiają, że ma niezwykle szerokie zastosowanie.

Oprócz papieru kredowego, podczas druku wysokiej jakości dokumentów sięga się również po inne papiery ozdobne np. papier czerpany. Sprawdź ofertę naszej drukarni i prześlij nam swój indywidualny projekt: przygotujemy dla Ciebie m.in. profesjonalne wizytówki czy katalogi. 

Papier kredowy: poznaj jego najważniejsze cechy

Papier kredowy, nazywany również kredą, to popularne rozwiązanie przy drukowaniu wyższej jakości materiałów, mających wyróżniać się nie tylko funkcjonalnością, ale także walorami estetycznymi.

Jest on papierem bezdrzewnym i powlekanym. Podczas procesu powlekania zyskuje dodatkową warstwę z kleju i pigmentu naturalnego, która na koniec zostaje starannie wyrównana za pomocą specjalnych walców. Powoduje to uzyskanie wyjątkowo dobrych parametrów: niskiej wsiąkliwości oraz doskonale gładkiej struktury. Ważnym walorem jest nieskazitelna biel papieru kredowego, na którym nadrukowane barwy stają się bardzo intensywne. Papier ten jest również nieprzezroczysty. Nie musimy się więc obawiać, że farba będzie przebijać na drugą stronę kartki. W przypadku nadruku na papierze kredowym farba nie jest wchłaniania przez włókna papieru, dlatego wymaga osuszenia podczas samego procesu drukowania lub krótkiego przesuszenia zaraz po wydrukowaniu.

Papier kredowy jest dostępny w szerokim zakresie gramatur, od 90 aż do 350 g – wyższa gramatura oznacza większą sztywność. Do wyboru mamy papier kredowy matowy lub błyszczący. Ten pierwszy jest nieco sztywniejszy, o matowej i bezrefleksyjnej powierzchni. Sprawdza się zwłaszcza przy oficjalnych, eleganckich drukach. Papier kredowy błyszczący świetnie podkreśla kolor wydruku, wykorzystuje się go przede wszystkim w katalogach i plakatach.

Zastosowanie papieru kredowego

Papier kredowy wykorzystywany jest w wielu przedsiębiorstwach jako baza do różnego rodzaju druków firmowych. Za jego pomocą powstać może elegancka firmowa papeteria, okaże się też niezbędny przy druku oficjalnych podziękowań bądź dyplomów. Najpopularniejszym zastosowaniem w przypadku papieru kredowego są jednak wizytówki.

W naszej drukarni wydrukujesz najwyższej jakości wizytówki tradycyjne lub wizytówki składane, a także papier firmowy, foldery i ulotki. Możemy też opracować dla Ciebie cały projekt, według Twoich wskazówek.

Kolejnym popularnym zastosowaniem papieru kredowego jest wydruk zaproszeń, w szczególności zaproszeń ślubnych. Coraz częściej narzeczeni decydują się również na przygotowanie kompleksowej papeterii ślubnej. W jej skład wchodzą nie tylko same zaproszenia, ale także cały zestaw dokumentów przygotowanych w jednolitym stylu: menu ślubne, winietki na stół czy rozkład miejsc siedzących dla gości.

Inne papier ozdobne i ich zastosowanie

Papier ozdobny wyróżnia się estetyczną lub nawet artystyczną formą. Dzięki niej może być wykorzystywany do wydruku zaproszeń, dyplomów, eleganckich wizytówek. Oprócz wspomnianego już papieru kredowego, na rynku znajdziemy również wiele innych rodzajów takich produktów.

Jednym z nich jest cieszący się niesłabnącą popularnością papier czerpany. Jego charakterystyczna struktura oraz tradycyjny sposób wykonania sprawiają, że jest wyjątkowo atrakcyjnym, a jednocześnie klasycznym i eleganckim produktem. Do wyboru mamy także papiery w różnych kolorach i o różnej grubości, także z perłowym bądź metalicznym połyskiem. Warto zwrócić uwagę na papiery o ciekawej fakturze np. w prążki lub kratę, czy imitujące skórę. Pamiętajmy, by wybierając sztywność papieru, dopasować ją do planowanego zastosowania. Przy składanych wizytówkach lub zaproszeniach unikajmy bardzo sztywnych kartek, które mogą powodować trudności przy składaniu.

Papier kredowy to klasyczne i bardzo popularne rozwiązanie, idealne do wydruku zaproszeń, wizytówek czy materiałów reklamowych. W naszej drukarni znajdziesz szeroki wybór wydruków realizowanych na tego rodzaju papierze.